Pershkrimi

Kur banditi më i kërkuar dhe më simpatik i mbretërisë Flynn Rider fshihet në një kullë misterioze, ai merret peng nga Rapunzel, një adoleshent i bukur dhe i guximshëm i lidhur në kullë me 70 këmbë flokë magjike, të arta. Rrëmbyesja kurioze e Flynn-it, e cila po kërkon biletën e saj për të dalë nga kulla ku ka qenë e mbyllur prej vitesh, lidh një marrëveshje me hajdutin e pashëm dhe dyshja e vështirë niset në një arratisje të mbushur me aksione, të kompletuar me një kalë super-polic, një Kameleon tepër mbrojtës dhe një bandë e ashpër banditësh.

Shiko